1LK: Pierwsze zwycięstwo w Półfinale na koncie gdańszczanek

W sobotę 7 kwietnia koszykarki Politechniki Gdańskiej w pierwszym meczu Półfinału 1 Ligi Kobiet pokonały SMS PZKosz Łomianki 70:51!

Spotkanie, które w pierwszych minutach było bardzo wyrównane od drugiej kwarty przebiegało już w pełni pod dyktando gospodyń! Podopieczne Lubow Szwecowej-Knap zagrały na 100% swoich możliwości i w pełni zasłużyły na tą cenną wygraną. Szansę gry otrzymały w tym spotkaniu wszystkie obecne na ławce rezerwowych zawodniczki i każda z nich dołożyła ważną “cegiełkę” do tej wygranej.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami były dziś Magdalena Koperwas – 18 pkt oraz Agnieszka Przybytek 16 pkt. Double-double na koncie zanotowała dziś Paulina Szymańska (12 pkt, 12zb).

W zespole PG punktowały: Koperwas 18, Przybytek 16 (7as), Szymańska 12 (12zb), Duszkiewicz 10, Śmietańska , Pyka 4, Kasperska 3

Drugie spotkanie półfinałowe odbędzie się 14 kwietnia o godz. 13:00 w Łomiankach