2LM: Derby Trójmiasta dla Politechniki

Koszykarze Politechniki Gdańskiej pokonują w kolejnym meczu 2 Ligi Męskiej Asseco Arka Gdynia II 89:72.

Koszykarze PG bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie i dzięki wygranej 28:13 pierwszej kwarcie zapewnili sobie zwycięstwo w każdym meczu. W drugiej oraz w czwartej odsłonie meczu nasi zawodnicy powiększyli swoje prowadzenie i po 40 minutach mogli cieszyć się z 16 wygranej w tym sezonie!

W tym spotkaniu triple- double zanotował Marcin Malczyk, który do 14 punktów dołożył 13 zbiórek oraz 10 asyst! Dodatkowo double-double: 15 punktów oraz 10 zbiórek miał w tym meczu Przemysław Szymański!

Przed samym meczem oba zespoły minutą ciszy uczciły pamięć o śp. Prezydencie Gdańska, Pawle Adamowiczu.

W zespole PG punktowali: Szymański 15 (10zb), Malczyk 14 (13 zb, 10as) Załucki 14, Skiba 12, Trębowicz 12, Piszczatowski 9, Karpacz 5, Lewiński 4, Lackowski 3,