2LM: Devil Energy Politechnika Gdańska z pierwszym zwycięstwem

Na pierwsze zwycięstwo w sezonie 2019/20 drugoligowi koszykarze Politechniki Gdańskiej musieli poczekać do 3. kolejki. Występując po raz pierwszy przed własną publicznością, podopieczni Bartłomieja Perzanowskiego pokonali  MKKS Żak Koszalin 94:67.

Już od pierwszych akcji nasi koszykarze dawali jasno do zrozumienia, że w tym spotkani interesuje ich tylko zwycięstwo. Szybkie, drużynowe, a przede wszystkim bardzo efektowne akcje pozwoliły na osiągnięcie prowadzenia, którego gospodarze nie oddali nawet na chwilę. Choć w pierwszej połowie rywale z Koszalina kilkukrotnie niwelowali swoją stratę do zaledwie dwóch – trzech punktów, to w drugiej połowie pozwolili w pełni przejąć inicjatywę gdańszczanom.

Bezpieczne prowadzenie pozwoliło trenerowi Perzanowskiemu na wpuszczenie na boisko wszystkich obecnych na ławce rezerwowych koszykarzy. Niemal wszyscy z nich wpisali się na listę strzelców.

Swój debiut na ligowych parkietach zanotowali Błażej Czerniewicz, który w niespełna 6 minut zdobył 1 punkt, 3 zbiórki, asystę, przechwyt oraz blok oraz Jan Gulczyński, który na swoim koncie zapisał asystę, przechwyt oraz blok.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w dzisiejszym meczu był Paweł Pawłowski, który zdobył 23 punkty. 20 “oczek” i 8 asyst dołożył Patryk Piszczatowski, 16 pkt Mateusz Trębowicz, a 13 pkt Robert Kolka.

W zespole PG punktowali: Pawłowski 23, Piszczatowski 20 (8as), Trębowicz 16, Kolka 13, Marchlewski 6, Rzepkowski 5, Kulis 3, Jaśkiewicz 3, Chmura 2, Wąsowicz 2, Czerniewicz 1