3×3: Halowe Mistrzostwa Pomorza 2019 za nami!

W sobotę, 23 lutego w Hali Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej odbyły się Halowe Mistrzostwa Pomorza 2019.W turnieju rywalizowało 31 zespołów w pięciu kategoriach wiekowych.

Najliczniejsza była grupa zawodników, którzy walczyła w kategorii U23. Najlepsza okazała się ekipa PG1  w składzie Patryk Piszczatowski, Stefan Marchlewski, Mateusz Trębowicz oraz Piotr Karpacz, która w finale pokonała Winiary (Patryk Smugała, Jakub Nowaczek, Marcin Słowikowski, Szymon Tylkowski). Trzecie miejsce zajęli reprezentanci PG2 (Adam Wąsowicz, Mateusz Kulis, Mikołaj Lackowski, Szymon Urbański).

W kategorii U23 kobiet zespół GTK Arka Gdynia w składzie Justyna Rudzka, Alicja Żytkowska, Karolina Stawińska, Marta Marcinkowska pokonał PG3 3×3 (Syanne Mohamed, Aleksandra Zmierczak, Anna Adamczyk, Wiktoria Sztejman). Trzecie miejsce zajęła drużyna PG2 3×3 (Natalia Ławicka, Aleksandra Olęcka, Paulina Pełka, Zuzanna Krupa).

W kategorii U18 kobiet pierwsze miejsce zajęły koszykarki występujące w zespole GTK Arka I Gdynia (Aleksandra Teler, Agata Szmyrka, Alicja Płotka, Zuzanna Klugmann). Pokonay one w finale PG1 3×3 w składzie Patrycja Rogalska, Julia Batorska, Maja Haponik, Martyna Radzicka)
3 miejsce zajęła ekipa PG4 3×3 (Wiktoria Panasewicz, Julia Jażdżewska, Marta Stawicka, Zuzanna Gołębiewska).

W kategorii U18 mężczyzn 1. miejsce zajęła drużyna PG3 w składzie Tomasz Lebiedź, Błażej Czerniewicz, Maksymilian Formella, Przemysław Kowalski. Pokonali oni w meczu finałowym PG 18 (Jan Korczyński, Jakub Kępiński, Jan Gulczyński, Jan Karbowiak). Trzecie miejsce zajęła ekipa Basketu Kwidzyn (Damian Sulej, Błażej Sulej, Marcel Kozłowski).

W kategorii OPEN najlepsi okazali się koszykarze StudioBudza w składzie Marcin Zarzeczny, Maciej Adamkiewicz oraz Szymon Janiewski. W finale pokonali oni Przeterminowanych w Szczycie Formy (Tristan Baliński, Jacek Chojnacki, Mateusz Stawicki, Paweł Matysiak). Trzecie miejsce zajęła drużyna Kuzyni (Szymon Tylkowski, Maciej Kraśniewski, Marcin Słowikowski, Paweł Kraśniewski)

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody ufundowane przez Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki oraz partnerów turnieju: Sklep Koszykarza, Wysocki Fizjoterapia, Fit Yard, Triathlon Energy oraz Poundout i Politechnikę Gdańską.