Decka Pelplin za silna

W 5. kolejce 2 ligi męskiej zespół Politechniki Gdańskiej uległ drużynie Decki Pelplin 57:71.

Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich meczach pomiędzy tymi drużynami – emocji nie brakowało. Przez całe 40 minut zawodnicy obu ekip nie odstawiali ręki, walcząc zawzięcie o każdą piłkę.

Po wyrównanej pierwszej kwarcie, w drugiej odsłonie meczu goście systematycznie zaczęli wychodzić na coraz wyższe prowadzenie. Duża w tym zasługa Marcina Chudego oraz Krystiana Reszka, którzy byli w tym meczu niezwykle skuteczni w rzutach zza linii 6,75m.Niestety dużą zmorą gdańskich koszykarzy w całym spotkaniu były straty. Koszykarze PG tracąc kontrolę nad meczem grali nerwowo i popełniali błędy. To sprawiłło, że po 20 minutach na tablicy wyników było 23:34.

Zupełnie inaczej rozpoczęła się druga połowa. Gospodarze zaczęli bronić niezwykle agresywnie, tym razem wymuszając błędy przeciwników. Przyniosło tó również efekty po drugiej stronie boiska. Celne “trójki” Daniela Gołębiowskiego, Kuby Derkowskiegon oraz Kamila Hanke, a także dobra gra pod koszem Filipa Pruefera sprawiły, że po niespełna dwóch minutach trzeciej kwarty prowadzenie zespołu z Pelplina stopniało do 2 punktów. Aby wybić nasz zespół z rytmu trener gości wziął czas. Przyniosło to zamierzony efekt i po powrocie na boisko inicjatywa wróciła do przyjezdnych. Ponownie “za trzy” trafiał Chudy i Reszka i po 30 minutach było już 41:57.W ostatniej części meczu zawodnicy PG starali się odrobić stratę i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Niestety naszym zawodnikom zabrakło szczęścia i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Decki Pelplin.

W zespole PG punktowali: Gołębiowski 17, Pruefer 15, Hanke 9, Wąsowicz 6, Derkowski 5, Jaśkiewicz 3, Glaeske 2