EBLK: Anna Adamczyk w składzie ekstraklasowej Politechniki Gdańskiej

Czwartą 19-letnią zawodniczką, która w tym sezonie znajdzie się w szerokim składzie Politechniki Gdańskiej jest Anna Adamczyk.

Mierząca 174 cm wzrostu zawodniczka może występować na pozycji rozgrywającej lub rzucającej.

Anna Adamczyk jest wychowanką pomorskiego klubu BAT Kartuzy i do Sportowej Politechniki dołączyła w sezonie 2017/18. . Anna podobnie jak Zuzanna Krupa, Marta Stawicka i Aleksandra Zmierczak ma na swoim koncie grę w zespołach U18, U22 oraz 1LK. Także jest absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata w Gdańsku i w zbliżającym się roku akademickim rozpocznie studia na Politechnice Gdańskiej.

W sezonie 2019/20 Anna Adamczyk  w rozgrywkach 1 Ligi notowała średnio 4,7 punktu. Zadebiutowała również w ekstraklasie.

-Anna Adamczyk jest kolejną absolwentką Szkoły Gortata w Gdańsku, która po maturze zdecydowała się na studia na Politechnice Gdańskiej i pozostanie w naszym Klubie. Wierzę, że treningi ze starszymi koleżankami, pod okiem Wojciecha Szawarskiego i Piotra Renkiela będą owocne dla naszej  młodzieży i już wkrótce będziemy mogli zobaczyć jej efekty – mówi Paweł Krawczyk , Prezes Sportowej Politechniki.

Bardzo cieszę się że w tym sezonie będę reprezentować Politechnikę Gdańską. To dla mnie wielka szansa i czas na pokazanie się z jak najlepszej strony. W tym roku chcę zdobyć więcej doświadczenia oraz wiedzy od trenerów i starszych koleżanek. Wierzę że efekty mojej pracy będą widoczne w niedalekiej przyszłości – mówi Anna Adamczyk