EBLK: Cenne zwycięstwo po meczu walki

W 9. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet zespół DGT Politechniki Gdańskiej podjął na własnym parkiecie CosinusMed Widzew Łódź. Spotkanie dwóch ekip sąsiadujących w tabeli dostarczyło zebranym kibicom wiele emocji. Choć przed ponad 25 minut na prowadzeniu były przyjezdne, to ze zwycięstwa 70:67 po 40 minutach cieszyły się koszykarki PG!

Sobotni mecz nie rozpoczął się zbyt dobrze dla obu stron. Proste błędy w obronie oraz nieskuteczna gra w ataku sprawiły, że przez ponad 2,5 minuty na tablicy wyników było 0:0. Niemoc jako pierwsza przełamała Jenna Smith, która dała swojej drużynie prowadzenie i sygnał do ataku. Chwilę później dwa “oczka” dołożyła Sylwia Bujniak , jednak po drugiej stronie boiska szybko odpowiedziały Ewelina Gala, Katarina Vucković oraz Julia Drop i to łodzianki były na pierwszym prowadzeniu. Do zakończenia pierwszej odsłony meczu gra była wyrównana a najskuteczniejszymi zawodniczkami były Smith oraz Vuckovic. W tej części meczu minimalnie lepsze były zawodniczki PG, które po 10 minutach prowadziły 16:12. Obraz gry zmienił się w drugiej kwarcie. Zawodniczki Widzewa, głównie dzięki wspomnianej Vucković zaczęły budować przewagę, która w pewnym momencie wynosiła już nawet 13 punktów. Do końca pierwszej połowy celne rzuty Smith oraz Martyny Koc pozwoliły na zniwelowanie straty do 8 punktów i po 20 minutach na tablicy wyników było 31:39.

Po zmianie stron gra ponownie wyrównała się. Oba zespoły starały się wywalczyć przewagę na boisku, jednak wciąż minimalne prowadzenie utrzymywały łodzianki. Gospodynie nie zamierzały składać jednak broni i grając konsekwentnie w ataku w 4. kwarcie zaczęły doganiać rywalki. Dzięki agresywniejszej i skutecznej grze spod kosza gdańszczanki wyrównały stan gry a na 4 minuty do końca meczu wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do ostatniego gwizdka.

Najlepszą zawodniczką dzisiejszego meczu była Jenna Smith, która do 18 punktów dołożyła 13 zbiórek.

W zespole PG punktowały: Smith 18 (13),Bujniak 16, Hudson 11, Nayo 8, Koc 7, Duszkiewicz 4, Niedźwiedzka 4, Strzelczyk 2