EBLK: Cenne zwycięstwo z ENEA AZS Poznań

W zaległym meczu 4. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet zespół DGT AZS Politechniki Gdańskiej podjął na własnym parkiecie ENEA AZS Poznań. Dla obu drużyn było to bardzo ważne spotkanie w kontekście układu w tabeli, dlatego też od pierwszych akcji było widać, że czeka nas wyrównane widowisko. Choć w połowie trzeciej kwarty przewaga gospodyń wynosiła już 17 punktów, to w końcówce meczu losy spotkania ważyły się do końca. W ostatnich akcjach więcej zimnej krwi zachowały jednak gdańszczanki, które zwyciężyły 87:83.

W pierwszej połowie spotkanie było bardzo wyrównane, a obie ekipy starały się wypracować bezpieczną przewagę. Zarówno po pierwszej, jak i po drugiej kwarcie sztuka ta lepiej udawała się gospodyniom, które po pierwszej części meczu prowadziły 22:18, a po kolejnych 10 minutach przewagę powiększyły o kolejne 2 „oczka” (43:37).

Po pierwszej połowie najskuteczniejszą zawodniczką w naszych szeregach była Jazmine Davis, która zdobyła 16 punktów.

Po zmianie stron, choć „akademiczki” z Poznania starały się zniwelować stratę, to dzięki Martynie Koc oraz Ruth Hamblin, które dominowały pod koszem przewaga gdańszczanek wzrosła do nawet 17 punktów. Kapitan gdańskiej drużyny trafiła również w ważnych momentach dwa razy zza linii 6,75.

Gdy  po trzech kwartach na tablicy wyników było już 67:53, wydawało się, że już nic złego nie może się wydarzyć. Jednak najważniejsze było utrzymać koncentrację… niestety nie do końca udało się to naszym zawodniczkom. Dzięki skutecznej pod koszem Gmrice Davis oraz punktującej zarówno spod kosza, jak i z dystansu Jovanie Popović przewaga gospodyń zaczęła topnieć. Nie bez znaczenia były również błędy i straty popełniane przez podopieczne Wojciecha Szawarskiego, a wykorzystywane przez poznanianki.

Choć sytuacja na boisku stała się nerwowa, to Jazmine Davis w ostatniej akcji meczu stanęła na wysokości zadania i dzięki skutecznej akcji 2+1 ustaliła wynik meczu po 40 minutach.

W barwach zespołu PG zadebiutowała dziś Maja Šćekić. Serbska rozgrywająca zdobyła dziś 8 punktów, miała 4 zbiórki oraz 6 asyst.

W całym meczu cztery nasze zawodniczki zanotowały dziś dwucyfrową zdobycz punktową, a najskuteczniejsze były Jazmine Davis (19) oraz Martyna Koc (18).

DGT AZS Politechnika Gdańska: Davis 19 (1×3, 7 as.), Koc 18 (2×3), Hamblin 14 (1×3), Rymarenko 11 (3×3), Scekić 8 (2×3, 6 as.) , Ossowska 7, Strzelczyk 6, Pyka 4

ENEA AZS Poznań : Popović 21 (1×3, 5 as.), Davis 20, Brown 18 (6 as.), Marciniak 6 (11 zb), Nowicka 6 (2×3), Adamowicz 5 (1×3), Stefańczyk 4, Banaszak 3