EBLK: Derby Gdańska dla DGT Politechniki Gdańskiej

W sobotę, 2 października sopocka Hala 100-lecia była świadkiem derbowego meczu pomiędzy DGT Politechniką Gdańską, a AZS Uniwersytetem Gdańskim. Spotkanie, jak można było zakładać dostarczyło zebranym kibicom wiele emocji, a ze zwycięstwa po 40 minutach cieszyły się nasze koszykarki, które zwyciężyły 74:58.

Pierwsze, historyczne spotkanie pomiędzy zespołami PG a UG w Energa Basket Lidze Kobiet nie należało do najpiękniejszych, jednak zakończyło się szczęśliwym zwycięstwem podopiecznych Vadima Czeczuro. Liderką w naszym zespole była  Presley Hudson, która zdobyła 24 punkty, aż pięciokrotnie trafiając zza linii 6,75m.

Po wyrównanych dwóch kwartach, przesłanianie nastąpiło po zmianie stron. Nasze koszykarki systematycznie powiększały swoje prowadzenie, mając momentami już nawet 18 „oczek” przewagi.

W zespole PG punktowały: Hudson 24 (5×3), Smith 11, Koc 6, Bujniak 3 (1×3), Ostrowska 2 oraz Haryńska 9 (3×3), Niedźwiedzka 6, Strzelczyk 5, Nayo 5, Duszkiewicz 3 (1×3), Zmierczak