EBLK: Historyczne zwycięstwo w lidze stało się faktem! ENEA AZS Poznań pokonana!

6. kolejka Energa Basket Ligi Kobiet na długo zapadnie w pamięci kibiców zespołu Sunreef Yachts Politechniki Gdańskiej. Po pięciu ciężkich, przegranych meczach podopieczne Rafała Knapa pokonały zespół ENEA AZS Poznań 88:71, odnosząc tym samym pierwsze, historyczne zwycięstwo w rozgrywkach ekstraklasy kobiet!

Pierwsza kwarta nie zwiastowała tak pewnej wygranej gdańskiego zespołu. Początek meczu był bardzo wyrównany, a żadna z ekip nie była w stanie wyjść na wyższe niż kilkupuktowe prowadzenie. Po stronie gospodyń dobrze spotkanie rozpoczęy Karolina Strzelczyk, Annika Holopainen oraz Maegan Conwright, zaś w drużynie z Poznania skuteczne były Khaalia Hillsman oraz Irena Matović. Po pierwszych 10 minutach zespoł ENEA prowadził różnicą jednego „oczka” 26:25. Wraz z upływem drugiej kwarty gdańszczanki zaczęły się rozkręcać. Do zdobywania puktów włączyły się Martyna Koc oraz Martyna Pyka i przewaga gospodyń zaczęła rosnąć i po 20 minutach wynosiła już 9 punktów.

Niewiele zmieniło się po zmianie stron. Przewaga ekipy Sunreef Yachts Politechniki Gdańskiej ciągle rosła. Główna w tym zasługa agresywnej obrony, która jest największym atutem gospodyń. Gdańszczanki wymuszały straty rywalek, same zamieniając przechwycone piłki na punkty. Nie bez znaczenia było także wsparcie koszykarek „z ławki”. w tym elemencie gry zawodniczki PG zwyciężyły 27:10, a złożyło się na to 12 punktów Sylwii Bujniak oraz 15 „oczek” Martyny Koc. W całym spotkaniu nasze koszykarki 10-krotnie trafiły zza linii 6,75m. Liderką zwycięskiej ekipy była dziś Maegan Conwright, która do 27 punktów dołożyła 6 zbiórek oraz 8 asyst.

Sunreef Yachts Politechnika Gdańska: Conwright 27, Koc 15, Pyka 14, Bujniak 12, Holopainen 11, Strzelczyk 5, Szymańśka 4

ENEA AZS Poznań: Matovic 21, Hillsman 20 (16zb), Davis 13, Parzeńśka 8, Parysek 4, Samburska 3, Demczur 2