EBLK: Kateryna Rymarenko wzmacnia Politechnikę Gdańską pod koszem  

Drugą zagraniczną zawodniczką, która w sezonie 2020/21 reprezentować będzie zespół Politechniki Gdańskiej w Energa Basket Lidze Kobiet jest Kataryna Rymarenko.

 Mierząca 185 cm ukraińska skrzydłowa jest bardzo dobrze znana polskiej publiczności. Rymarenko w naszej lidze spędziła już 5 sezony reprezentując barwy Basket ROW Rybnik (2014/15), Ślęzy Wrocław (2016/17), ENEA AZS Poznań (2017/18), Pszczółki Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin (2018/19), a w ostatnich rozgrywkach bydgoskie Artego.

W tym ostatnim zespole notowała średnio 9,1 punktu i miała 3,6 zbiórki. Swój najlepszy sezon w naszej lidze rozegrała w Lublinie gdzie do 14,5 pkt dokładała średnio 5,1 zb.

Kateryna Rymarenko ma na swoim koncie również występy w barwach młodzieżowych i seniorskiej Reprezentacji Ukrainy.

– Gram od dłuższego czasu w Polsce i czuję się tu jak w domu. Od początku wiedziałam, że właśnie tu będę chciała spędzić kolejny sezon. Wybrałam zespołów Politechniki Gdańskiej bo to drużyna, która z każdym kolejnym sezonem walczy o wyższe cele. Mam nadzieję, że to będzie udany sezonie nie tylko dla mnie, ale dla całej drużyny – mówi Kateryna RymarenkoJuż nie mogę doczekać się nowego sezonu, za nami bardzo długi czas bez koszykówki – dodaje.

– Kateryna jest dokładnie takim typem zawodniczki jakiego potrzebowałem.  Dysponuje doskonałym rzutem z dystansu dzięki czemu zawodniczki na pozycji nr 5 mają więcej miejsca pod koszem.  Może również zagrać tyłem do kosza.  Jest bardzo ambitna i jestem  przekonany że będzie idealnie pasować do zespołu – mówi o nowej zawodnicze PG Wojciech Szawarski, pierwszy trener zespołu.