EBLK: Klaudia Niedźwiedzka dołącza do zespołu Sunreef Yachts Politechniki Gdańskiej

Drugą zawodniczką, która dołączyła do gdańskiej drużyny jest Klaudia Niedźwiedzka. 20-letnia Polka mierzy 187 cm i występuje na pozycji silnej skrzydłowej.

W sezonach 2017/18 i 2018/19, Niedźwiedzka występowała w Wiśle Can-Pack Kraków. Nie był to jednak pierwszy sezon na ekstraklasowych parkietach. Wcześniej, Klaudia cztery sezony spędziła w bydgoskim Artego.

Mimo 6 sezonów na ekstraklasowych parkietach jestem przekonany, że Klaudia nie pokazała jeszcze w pełni na co ją stać. Mam nadzieję, że atmosfera w naszej drużynie, nadmorski klimat oraz trener Czeczuro uwolnią jej talent i w nadchodzącym sezonie Klaudia będzie odgrywać ważną rolę w zespole – mówi  Paweł Krawczyk, Prezes Sportowej Politechniki.

Zdecydowałam się podpisać kontrakt z Politechniką Gdańską, bo w ubiegłym roku widziałam, że była to drużyna z charakterem, która nieraz zaskoczyła rywala. Wierzę, że podobnie będzie w tym roku. Lubię podejmować wyzwania, jestem także zawodniczką, która zawsze zostawia serce na parkiecie. Jestem przekonana, że Play-offy są w naszym zasięgu. Musimy w każdym meczu dawać z siebie wszystko i grać mądrze, a na pewno nie raz sprawimy niespodziankę powiedziała tuż po podpisaniu kontraktu Klaudia Niedźwiedzka.