EBLK: Natalia Gwizdała zostaje w PG

Kolejną zawodniczką, która spędzi trzeci z rzędu sezon w zespole Politechniki Gdańskiej jest Natalia Gwizdała. 

22-letnia koszykarka, która występuje na pozycji niskiej skrzydłowej dopiero nabiera rozpędu ze swoją grą na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. 

Kontuzja kolana, która wykluczyła grę Natalii na ponad 9 miesięcy sprawiła, że zdołała ona rozegrać zaledwie 13 spotkań w ciągu dwóch sezonów. W pierwszym, w 9 meczach notowała średnio 4,7 pkt, zaś w drugim w zaledwie 4 spotkaniach zanotowała 3,3 pkt. 

Natalia to wciąż młoda, perspektywiczna zawodniczka, która nie raz pokaże jeszcze swój charakter na boisku. Po kontuzji nie ma już śladu i wierzę, że w tym sezonie Natalia odegra większą rolę niż w poprzednich rozgrywkach – mówi Paweł Krawczyk, Prezes Sportowej Politechniki. 

Bardzo podoba mi się wizja całego klubu, świetnie się tu czuję, dlatego decyzja o pozostaniu w Politechnice Gdańskiej uważam, że była najlepsza, jaką mogłam podjąć. Wierzę, że ciężka praca jaką odbyłam od czasu kontuzji, zaowocuje w tym sezonie i będę mogła pomóc drużynie w wygraniu kolejnych meczów– mówi Natalia Gwizdała. – Wciąż czuję niedosyt i głód gry, ponieważ opuściłam sporo meczów w ciągu ostatnich dwóch sezonów, więc już nie mogę doczekać się startu ligi. Mam nadzieję, że w tym roku wszystkim dopisze zdrowie i sprawimy dużo radości kibicom, a swoją grą pokażemy nasz mocny charakter – dodaje

SKŁAD POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ W SEZONIE 2020/21