EBLK: Pewna wygrana koszykarek DGT AZS Politechniki Gdańskiej nad toruńską Energą

W ramach 9. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet zespół DGT AZS Politechniki Gdańskiej podjął na własnym parkiecie toruńską Energę. Po dwóch porażkach z rzędu nasze zawodniczki od pierwszych akcji pokazały, że w tym spotkaniu mają tylko jeden cel – zwycięstwo.  Jak sobie założyły – tak się stało. Gdańszczanki pewnie wygrały 93:54.

Zespół Politechniki dominował na parkiecie od pierwszej do ostatniej minuty. Dobra obrona i szybkie kontrataki sprawiły, że po pierwszych 10 minutach na tablicy było już 29:13. Choć w kolejnych odsłonach meczu, zajmująca ostatnie miejsce w tabeli, toruńska Energa starała się nawiązać wyrównaną walkę, to w każdej kolejnej części gdańszczanki powiększały swoje prowadzenie.

Taki komfort gry pozwolił trenerowi Wojciechowi Szawarskiemu na większy komfort gry i rotację całym składem. Szansę gry otrzymały wszystkie obecne na ławce zawodniczki i niemal wszystkie wpisały się na listę strzelców. Najskuteczniejsze były dziś Martyna Koc, Jowita Ossowska  oraz Sylwia Bujniak, które zdobyły dziś po 14 punktów.

Na szczególną uwagę zasługują dziś występy Marty Stawickiej oraz 15-letniej Dominiki Ullmann. Pierwsza w ciągu 15 minut na parkiecie zdobyła 8 punktów i miała 3 zbiórki, natomiast nasza najmłodsza koszykarka w ciągu 9 minut zdobyła 7 punktów, miała 2 zbiórki i przechwyt.

W zespole PG punktowały: Koc 14, Bujniak 14, Ossowska 14, Davis 12, Rymarenko 11, Stawicka 8, Ullmann 7, Hamblin 6, Pyka 6, Strzelczyk 4