EBLK: Politechnika Gdańska wzmacnia się pod koszem

Alice Nayo jest trzecią zagraniczną koszykarką, która w sezonie 2019/20 reprezentować będzie barwy Politechniki Gdańskiej.

26-letnia Francuzka mierzy 187cm wzrostu i występuje na pozycji silnej skrzydłowej.

W swojej dotychczasowej karierze występowała w zespołach francuskiej 1 ligi oraz  ekstraklasy – Villeneuve d’Ascq oraz Nicei.

W sezonie 2018/19 reprezentowała barwy zespołu Chartres Basket, gdzie notowała średnio 19,2 pkt i miała 4,8 zbiórki.

– Po kilku latach spędzonych we Francji zdecydowałam się na zmianę klubu w poszukiwaniu nowych wyzwań. Nigdy nie grałam za granicą ale uważam, że Polska jest dla mnie najlepszym kierunkiem. Leży niedaleko Francji i ma silną ligę z dobrymi zawodniczkami. Z gry w zespole Chartres znam Tiffany Clark i to od niej usłyszałam wiele dobrego nie tylko o polskiej lidze , ale także o zespole Politechniki Gdańskiej i z tego też powodu byłam jeszcze pewniejsza, że to dobry wybór – mówi Alice Nayo. – Mam nadzieję, że przed nami pełen wyzwań, udany sezon. Liczę, że uda mi się poznać Polskę, polską kulturę i ludzi z pozytywną energią. Z całą pewnością pozostawię na parkiecie całe serce i wierzę, moje doświadczenie oraz atletyzm i zaangażowanie zarówno w ataku, jak i obronie pomoże w odnoszeniu kolejnych zwycięstw – dodaje.

fot. www.postup.fr