EBLK: Pszczółka odleciała w wygraną do Lublina

W ramach 16. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet zespół DGT AZS Politechniki Gdańskiej zmierzył się na własnym boisku z Pszczółką Polski Cukier AZS UMCS Lublin. 

Spotkanie przez pierwsze 20 minut było wyrównane. Choć prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie, to żadna z drużyn nie była w stanie wypracować wyższej, niż 7 punktowe prowadzenie. Po pierwszej kwarcie różnicą trzech punktów (21:18) prowadziły gospodynie, jednak po drugiej części meczu to przyjezdne prowadziły 41:36. Po pierwszej połowie po 9 punktów na swoim koncie miały Jazmine Davis oraz Ruth Hamblin, natomiast wśród lublinianek 10 „oczek” miała Jennifer O’neill. 

Po zmianie stron w mecz zdecydowanie lepiej weszły podopieczne Krzysztofa Szewczyka. O/neill oraz Pavel przewaga Pszczółki wzrosła do 10 „oczek”. Po czasie wziętym przez Wojciecha Szawarskiego szybko punktowała Davis, a w kolejnej akcji Matyna Pyka i na tablicy wyników było  40:46. W kolejnych akcjach gra ponownie była wyrównana. W zespole PG punktowały Davis oraz Pyka, natomiast prowadzenia lublinianek broniły głównie Fassina oraz Bertsch. To dzięki ich skutecznej grze po 30 minutach na tablicy wyników było 54:61. 

Równie wyrównana była czwarta kwarta. Oba zespoły nie zamierzały składać broni  Mimo starań gdańszczanek zarówno w ataku, jak i w obronie , lublinianki utrzymały przewagę z poprzednich części meczu i w całym spotkaniu zwyciężyły 77:70. 

DGT AZS Politechnika Gdańska: Davis 20, Hamblin 14 (16zb), Pyka 10, Ossowska 10, Śćekić 8, Bujniak 5, Rymarenko 2, Strzelczyk 1

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Fassina 16, O’Neill 15, Milazzo 14 (10zb), Bertsch 13, Pavel 6, Niedźwiedzka 6, Poboży 4, Sklepowicz 3