EBLK: Pszczółka użądliła

W drugim meczu Energa Basket Ligi Kobiet drużyna DGT AZS Politechniki Gdańskiej zmierzyła się na wyjeździe z Pszczółką Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Mimo zaciętej walki podopieczne Wojciecha Szawarskiego i Piotra Renkiela uległy 73:83.
10-punktowa strata po 40 minutach nie przedstawia całego przebiegu tego spotkania. Choć spotkanie lepiej rozpoczęły gospodynie, to drugą kwartę lepiej rozpoczęły nasze koszykarki. Główna w tym zasługa Jazmine Davis oraz Kataryny Rymarenko, które w pierwszej połowie były bardzo skuteczne. Pod koszem pomagała im Ruth Hamblin i dzięki 12 punktowej serii gdańszczanki wyszły nawet na prowadzenie 29:24. Nie trwało ono jednak długo. Morgan Bertsch oraz Jennifer O’Neill były tego dnia niemal bezbłędne. Ich skuteczna gra w ataku sprawiła, że gospodynie wyszły na prowadzenie, które utrzymały do końca meczu.
Kolejne spotkanie nasze koszykarki zagrają w najbliższą środę. W Gdyni naszym rywalem będzie miejscowa VBW Arka.
W zespole PG punktowały: Davis 27, Rymarenko 17, Hamblin 7 (11 zb), Ossowska 6, Bujniak 6, Koc 6, Pyka 4