Horror w meczu z Toruniem (2LM)

Koszykarze po niezwykle zaciętym i pełnym emocji meczu ulegli drużynie AZS UMK PBDI Toruń 60:66.

Takiego meczu w hali Centrum Sportu Akademickiego z udziałem naszego zespołu jeszcze nie było. Przez 38 minut spotkanie było interesujące dla zebranych kibiców. Obie drużyny grały szybką koszykówkę, a prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie.

W pierwszej połowie gospodarze wyszli na prowadzenie. Niestety nie udało im się go utrzymać i przyjezdni zaczęli odrabiać straty. Gdy na początku czwartej kwarty ekipa z Torunia prowadziła już 51:31 wydawało się że losy meczu są już przesądzone.

Stało się jednak inaczej, gdyż podopieczni Marka Iglińskiego “wrócili do gry” i zaczęli gonić przeciwnika. Główna w tym zasługa Roberta Kolki oraz Łukasza Jaśkiewicza, którzy zdobyli bardzo ważne punkty dla naszej drużyny. Koszykarze PG grali coraz skuteczniej, a zwycięstwo w tym spotkaniu rozstrzygnęło się dopiero w ostatnich sekundach i za to sprawą rzutów wolnych.

W naszym zespole najskuteczniejszym zawodnikiem był Robert Kolka, który zdobył 22 pkt.

W zespole PG punktowali: Kolka 22 (4×3), Jaśkiewicz 12, Nałęcz 11, Górski 6, Szłapka 3, Mochnacz 2, Rduch 2, Stryjewski 2