Juniorki Starsze ATR Wear Politechniki Gdańskiej kończą fazę grupową

W pierwszą środę 2018 roku zespół ATR Wear Politechniki Gdańskiej rozegrał ostatnie spotkanie w ramach fazy grupowej rozgrywek U22. W meczu, w którym szansę gry otrzymały młode juniorki, które na co dzień występują w zespole Politechniki Szkoły Gortata Gdańsk wspierane przez Zosię Korczak-Komorowską oraz Dorotę Kukier stawiły czoła silnej drużynie VBW GTK Gdynia i minimalnie uległy 65:71.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry obu stron. Zarówno podopieczne duetu trenerskiego Adam Muller/Michał Kowalski, jak i Karoliny Wieczorek starały się uzyskać przewagę, która pozwoliła by na kontrolę reszty meczu. Zadanie to udało się niestety gospodyniom. Gdynianki, przy wyniku 30:27 zdobyły kolejne 12 punktów i przy wyjątkowo nieskutecznej grze naszych zawodniczek wyszły na prowadzenie 42:27. W tym fragmencie gry koszykarki PG nie były w stanie zatrzymać szybkiego ataku swoich rywalek, co w tym meczu było głównym atutem gospodyń.

Na zakończenie pierwszej gdańszczanki – zdołały zdobyć jeszcze 4 punkty, jednak z linii rzutów wolnych wynik ustaliła jedna z gospodyń i po 20 minutach było 43:29.

Po zmianie strony gra ponownie wyrównała się. W czwartej kwarcie gdańszczanki zagrały zdecydowanie lepiej i zdołały wyrównać stan rywalizacji.  Przy wyniku 53:60 na parkiet wrócił najsilniejszy skład gospodyń, dzięki czemu Gdynia “dociągnęła” zwycięstwo do końca. Mimo to, w samej końcówce naszym zawodniczkom udało się doprowadzić do wyniku 68:61 i w samej końcówce obie ekipy punktowały kosz za kosz.

Bardzo dobrze w tym meczu zaprezentowały się uczennice Szkoły Gortata w Gdańsku – Aleksandra Zmierczak i Dominika Grzenkowicz, które swoją mocną obroną i skuteczną grą w ataku przysłużyły się dobrej postawie swojego zespołu.

Mimo porażki nasze zawodniczki należy pochwalić za determinację i wolę walki do samego końca.
Na przyszłość jednak trzeba wyciągnąć wnioski, by taka sytuacja jak w drugiej kwarcie nie miała więcej miejsca. Jest to istotne szczególnie w kontekście rozgrywek centralnych, w których już niedługo nasza drużyna weźmie udział

W zespole PG punktowały: Jabłońska 16, Kukier 13, Zmierczak 12, Ławicka 10, Grzenkowicz 7, Korczak-Komorowska 5, Olęcka 2.