Juniorki z jednym zwycięstwem i jedną porażką

W niedzielę 7 stycznia br. juniorki Politechniki Szkoły Gortata Gdańsk rozegrały dwa spotkania. Pierwszy zespół pewnie pokonał KKS Olsztyn 104:46, zaś drugi uległ VBW GTK Gdynia 32:90.

W meczu z Olsztynem koszykarki Politechniki pewnie prowadziły od pierwszego do ostatniego gwizdka. Podopieczne Michała Kowalskiego już od pierwszej akcji powiększały swoją przewagę chcąc zamazać plamę z ostatniego meczu rozgrywanego w Olsztynie, kiedy to gdańszczanki przegrały w fatalnym stylu. W tym spotkaniu jednak nasze koszykarki zagrały zgodnie z oczekiwaniami i pewnie zwyciężyły  104:46.

W zespole PG punktowały: Ławicka 24, Pełka 16, Zmierczak 14, Krupa 12, Stawicka 11, Grzenkowicz 7, Banucha 6, Sztejman, 6, Jabłońska 4, Wesołowska 2, Dardzińska 2

Drugi zespół PG nie podołał w spotkaniu z liderem naszej ligi juniorek – drużynie VBW GTK Gdynia. Gdynianki tylko na początku pierwszej kwarty miały problemy z gospodyniami. Jednak po 3 z rzędu rzutach za 3 pkt grającej jeszcze w zeszłym sezonie w naszych barwach Magdaleny Szymkiewicz – gdynianki „odjechały” na 14 punktową przewagę , a w kolejnych akcjach stale ją powiększały. Gdańszczanki wyglądały jna sparaliżowane  i nie były już w stanie odmienić losów meczu. Koszykarki PG powalczyły o wynik jeszcze w 4 kwarcie, jednak przegrały ją 12:18 a cały mecz 32:90.

W zespole PG punktowały: Sztejman 9, Stawicka 5, Radzicka 4, Batorska 4, Kuczmańska 2, Jażdżewska 2, Grabowska 2, Gurajdowska 2, Przybyszewska 2,