Koszykarki bliskie zwycięstwa z AZS Uniwersytetem Warszawskim

W meczu 3. kolejki 1 ligi kobiet koszykarki Politechniki Gdańskiej zmierzyły się na wyjeździe a AZS Uniwersytetem Warszawskim. Mimo wyrównanej walki niemal przez całe 40 minut podopieczne Lubow Szwecowej-Knap uległy 55:60.

Spotkanie z ekipą z Warszawy dostarczyło zebranym kibicom wiele emocji. Obie drużyny starały się narzucić swój styl gry i wypracować przewagę, która pozwoli na wygranie meczu. Choć prowadzenie w tym meczu zmieniało się wielokrotnie, a jeszcze częściej na tablicy wyników był remis, w samej końcówce więcej zimnej krwi zachowały gospodynie i to one cieszyły się z trzeciego zwycięstwa w tym sezonie.

W zespole Politechniki Gdańskiej najskuteczniejsze były Marianna Duszkiewicz oraz Agnieszka WIerzbicka, które zdobyły po 12 punktów. Na uwagę zasługuje również 11 pkt i 12 zb Martyny Pyka. To już 3 double-double gdańskiej skrzydłowej w tym sezonie!

W zespole PG punktowały: Duszkiewicz 12 (3×3), Wierzbicka 12 (1×3), Pyka 11 (12zb), Wróbel 10 (2×3), Przybytek 6, Zając 4