Koszykarki PG pokonują Mon Pol Płock

Koszykarki Politechniki Gdańskiej przyzwyczaiły nas już do wygrywania! Tym razem nasze koszykarki pokonały MON-POL Płock 69:52, odnosząc tym samym 8 zwycięstwo z rzędu!

Spotkanie mimo tego, co wskazuje końcowy wynik zaczęło się po myśli przyjezdnych. Zawodniczki z Płocka rozpoczęły to spotkanie od agresywnej obrony, która szybko przynosiła efekty. Najlepszym dowodem na to był wynik 19:9 po pierwszych 10 minutach. Od tego momentu sytuacja na boisku zmieniała się z każdą kolejną minutą.

Liderką w zespole gospodyń była Martyna Pyka, która nie tylko trafiała w najważniejszych momentach, ale w całym meczu zdobyła 27 punktów!

Ważne punkty zdobyła dziś także rzutami “za trzy” Karolina Skonka (12pkt)

W zespole PG punktowały: Pyka 27, Skonka 12, Szymańska 8, Faleńczyk 6, Przybytek 6, Jabłońska 6, Duszkiewicz 4