Koszykarze i koszykarki PG z medalami na Akademickich Mistrzostwach Polski

• W dniach 26-28 maja br. w Poznaniu odbyły się turnieje finałowe Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce kobiet i mężczyzn. Reprezentacje Politechniki Gdańskiej, w składzie których znaleźli się zawodnicy i zawodniczki naszego klubu, choć w klasyfikacji generalnej znalazły się poza podium, przywiozły srebrny oraz brązowy medal w klasyfikacji Uczelni Technicznych!

Koszykarki Politechniki Gdańskiej w fazie grupowej rozegrały trzy mecze, odnosząc dwa zwycięstwa. Podopieczne trener Małgorzaty Czerlonko wygrały z Akademią Leona Koźmińskiego 52:44 oraz Uniwersytetem Jagiellońskim 62:38. W trzecim spotkani, po wielkiej walce, gdańszczanki uległy drużynie UMCS 36:44. Bilans ten pozwolił naszej ekipie z drugiego miejsca w grupie awansować do ćwierćfinału.

Na tym etapie, zespół PG uległ reprezentacji Uniwersytetu Warszawskiego 47:61.

W meczu o miejsca 5-8 nasze Panie pokonały Uniwersytet Łódzki 50:44. W ostatnim meczu turnieju zawodniczki PG pokonały UAM 62:58 i zajęły 5 miejsce w klasyfikacji generalnej i zdobyły srebrne medale UTE!

Mniej szczęścia w Finale AMP mieli nasi koszykarze. W fazie grupowej, podopieczni trenera Kazimierza Rozwadowskiego wygrali jedynie pierwsze spotkanie i nie zdołali awansować do najlepszej „ósemki”.

W pierwszym spotkaniu, zespół PG pokonał Uniwersytet Ekonomiczny z Katowic 77:58, a następnie uległ ekipom ALK 75:78 i UMCS Lublin 73:102.

W meczu o miejsca 9-12 reprezentacja Politechniki Gdańskiej pokonała kolejno AWF Poznań 87:86 i UJK Kielce 76:68 i zajęła 9 miejsce. Jednocześnie, nasza drużyna zdobyła brązowe medale UTE!