Koszykarze Politechniki Gdańskiej zwycięzcy na inaugurację sezonu!

Od zwycięstwa sezon 2016/17 rozpoczęli drugoligowi koszykarze Politechniki Gdańskiej! Podopieczni Marka Iglińskiego pokonali Tarnovię Basket Tarnowo Podgórne 74:64!

Nasi koszykarze prowadzili niemal przez całe 40 minut. Od pierwszych minut liderami gdańskiej drużyny byli Łukasz Jaśkiewicz oraz Robert Kolka. Dzięki ich skutecznym akcjom w ataku oraz mocnej obronie całego zespołu po wyrównanych pierwszych minutach spotkania, od początku drugiej kwarty przewaga drużyny Politechniki systematycznie rosła. W 29 minucie ich przewaga wynosiła nawet 26 pkt, jednak od tego momentu w grę gdańszczan wdarło się rozkojarzenie i chaos. Gospodarze, którzy uwierzyli, że są w stanie odrobić stratę grali coraz pewniej i “doganiali” przeciwnika. Na szczęście nasi koszykarze w odpowiednim momencie wrócili go gry i utrzymali 10 punktowe prowadzenie do ostatniego gwizdka.

Najskuteczniejszym zawodnikiem gdańskiego zespołu był Łukasz Jaśkiewicz, który zdobył 17 pkt i miał 5 asyst.
W drużynie PG ponadto punktowali: Kolka 15, Szłapka 11, Syldatk 8, Stryjewski 5, Janiewski 4, Mochnacz 4, Górski 4, Rduch 3, Nałęcz 3