Maegan Conwright wzmacnia zespół Sunreef Yachts Politechniki Gdańskiej

Drugą zagraniczną koszykarką, która dołączyła do drużyny beniaminka Energa Basket Ligi Kobiet  – Sunreef Yachts Politechniki Gdańskiej jest amerykańska rzucająca Maegan Conwright.

Mierząca 173 cm wzrostu zawodniczka jest absolwentką Uniwersytetu Florida State i w rozgrywkach NCAA w swoim ostatnim sezonie notowała średnio 11,7 pkt oraz miała 3,2 asysty.

Zbliżające się rozgrywki nie będą jednak jej pierwszymi na Starym Kontynencie. Maegan ma za sobą grę w niemieckim Chemnitz (2016/17), rumuńskiej Timsoarze oraz rosyjskim Dynamie Novosibirsk. W dwóch ostatnich zespołach Conwright występowała w ubiegłych rozgrywkach notując kolejno 20,1pkt i 4,8 as oraz 10.9 pkt  i 3,5as średnio w każdym meczu.

– Szukając zawodniczek na pozycję  1-2 wybraliśmy wraz ze sztabem trenerskim Maegan ponieważ idealnie wpisuje się w filozofię naszej gry i pasuje do naszej koncepcji.Maegan jest zawodniczką doświadczoną, z bardzo dobrą motoryką, która jako rozgrywająca potrafi zdobywać punkty, a także bardzo dobrze kreuje grę innych zawodniczek – mówi trener gdańskiej drużyny, Rafał Knap.Nie mogę doczekać się rozpoczęcia przygotowań i sprawdzenia jak funkcjonuje Maegan na tle naszych polskich zawodniczek i Emily Potter. Mam nadzieję, że wspomniane doświadczenie będzie jej wielkim atutem, i myślę, że najlepszą jej rekomendacją jest to, że w ubiegłym sezonie grała w drużynie Dynama Novosybisrk – dodaje.

 – Chciałabym swoją grą pomagać drużynie stawać się lepszą z meczu na mecz.
W każdym spotkaniu będę dawać z siebie wszystko bo wierzę, że wraz z kolejnym tygodniem treningów będziemy się rozwijać
– mówi Maegan Conwright. – Osobiście będę starała się wnieść do zespołu wiele spokoju i jako liderka zespołu nie tylko nadawać ton w obronie, ale również  zdobywać punkty i kreować grę koleżanek. Mam duże oczekiwania wobec polskiej ligi, ponieważ w poprzednich drużynach miałam zawodniczki, które grały w Polsce i słyszałam o niej wiele pozytywnych rzeczy. Rozgrywki stoją na wysokim poziomie i bardzo się cieszę, że będę mogła brać w niej udział– dodaje.

 fot.RegeneracomSports