Martyna Koc pozostaje w Sunreef Yachts Politechnice Gdańskiej

Wiemy już kto będzie szkoleniowcem zespołu Sunreef Yachts Politechniki Gdańskiej w sezonie 2019/20, czas więc powili odkrywać karty, kto będzie reprezentował nas na boisku!

Jako pierwsza kontrakt z naszym klubem postanowiła przedłużyć Martyna Koc!

Podkoszowa, choć do zespołu PG dołączyła chwilę po rozpoczęciu rozgrywek 2018/19 od razu stała się ważną częścią ekipy z Gdańska. Martyna, która do gry powróciła po przerwie macierzyńskiej, z każdym kolejnym meczem odzyskiwała swoją wcześniejszą formę. Polska silna skrzydłowa w 23 meczach notowała średnio 7,6 punktu i miała 5,2 zbiórki.

Tak, jak mówiłam przed poprzednim sezonem, bardzo podoba mi się filozofia budowania nowego ośrodka koszykówki, jakim jest  Sunreef Yachts Politechnika Gdańska. Będąc konsekwentną, zdecydowałam się na przedłużenie kontraktu na następny sezon, bo nadal wierzę w ten projekt i chcę być jego częścią – powiedziała po podpisaniu kontraktu Martyna Koc. – Oczekuje, że drugi rok w ekstraklasie pozwoli mierzyć się Nam z wyższymi celami, a niespodzianki, których w minionym sezonie byłyśmy już tak blisko, teraz staną się faktem – dodaje.

– Bardzo cieszę się, że udało nam się przedłużyć kontrakt z Martyną. Budując nowy skład z nowym trenerem chcielibyśmy, aby pewna część założeń z poprzedniego sezonu była kontynuowana. Martyna udowodniła, że wpisuje się w naszą wizję, koncepcję i wierzę, że w drugim naszym sezonie w Energa Basket Lidze Kobiet będzie jeszcze lepiej – mówi Paweł Krawczyk, Prezes Sportowej Politechniki.