Młodzież Sportowej Politechniki na medal

Takiego sezonu młodzieżowego w wykonaniu zawodniczek i zawodników młodzieżowych Sportowej  Politechniki jeszcze nie było. Z jednej strony epidemia COVID-19 sprawiła, że sezon 2019/20 przedłużył się pół roku, a zawodnicy mieli długą przerwę w treningach, z drugiej nasze zespoły ten czas wykorzystały w pełni i z powodzeniem walczyły w turniejach finałowych Mistrzostw Polski U18 i U16.

Zgodnie z pierwotnym harmonogramem do rywalizacji w fazie centralnej przystąpiły jedynie zespoły  juniorek  starszych i juniorów starszych. Jeszcze w lutym nasze najstarsze koszykarki młodzieżowe, walczące w kategorii U22 wystąpiły w turniejach ćwierćfinałowym i półfinałowym i wywalczyły awans do Finału Mistrzostw Polski. Po ciężkich meczach i walce gdańszczanki turniej zakończyły na 7. Miejscu.

Tuż po juniorkach starszych do rywalizacji przystąpili nasi juniorzy starsi. Gdańszczanie po udanych meczach w województwie pomorskim awansowali do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski, Niestety na tym etapie nasi koszykarze mieli mniej szczęścia i zakończyli sezon 2019/20.

Gdy wydawało się, że już wkrótce będziemy mieli okazję emocjonować się grą naszych kolejnych zespołów, cały świat, w tym również świat sportu zamarł.

Na wznowienie rozgrywek zmuszeni byliśmy czekać prawie 6 miesięcy. Wyjątkowa sytuacja sprawiła, że Polski Związek Koszykówki zmienił system rozgrywek i w turniejach finałowych U18 kobiet i mężczyzn oraz U16 kobiet i mężczyzn przystąpiło po 12 zespołów wytypowanych wg rankingów poszczególnych stref.

W czterech dogrywanych Finałach nie zabrakło przedstawicieli naszego Sportowej Politechniki. Śmiało możemy powiedzieć, że byliśmy jedynym Klubem w Polsce, który wystąpił we wszystkich wrześniowych turniejach!

I to wystąpiliśmy z powodzeniem, Najlepszy wynik zanotowały nasze żeńskie zespoły. Zarówno Juniorki Energa MG13 Politechniki Gdańskiej, jak i Kadetki Szkoły Gortata Politechniki zdobyły brązowe medale Mistrzostw Polski. Na 5. miejscu rywalizację zakończyli Juniorzy Energa MG13 Politechniki Gdańskiej, natomiast Kadeci Szkoły  Gortata Politechniki Gdańskiej swoje rozgrywki zakończyli na 7 miejscu w Polsce.

Jednak to nie jedyne sukcesy naszych zespołów młodzieżowych w sezonie 2019/20. Pod koniec sierpnia rozegrany rozstał Finał Mistrzostw Polski w koszykówce 3×3 w dwóch kategoriach wiekowych – U17 i U23 kobiet i mężczyzn,

Nasz klub reprezentowało sześć zespołów: cztery w rywalizacji U17 oraz dwie w turnieju U23. Zespół MG13 PG U15  w turnieju U17 kobiet zajał 3. Miejsce, natomiast zespól MG13 PG U17 zajął 10 miejsce.W rywalizacji mężczyzn w kategorii U17 9. miejsce zajęła drużyna MG13 PG U16 , zaś ekipa MG13 PG U17  turniej zakończyła na 15. miejscu.W kategorii U23 nasze męska i żeńska drużyna zajęły 5 miejsce.

– Jestem bardzo dumny z postawy wszystkich naszych zawodniczek i zawodników oraz sztabów szkoleniowych. Mimo wielu przeciwności zdołali przepracować okres lockdown’u w odpowiedni sposób – najlepiej za pośrednictwem e-treningów a następnie w tradycyjny sposób. Wierzę, że bardzo dobre wyniki, które udało nam się osiągnąć we wrześniu podziałają motywująco i sprawią, że na wiosnę ponownie będziemy cieszyć się z udziału w turniejach finałowych– mówi Paweł Krawczyk, Prezes Sportowej Politechniki

Sponsorem zespołów młodzieżowych Sportowej Politechniki jest Grupa Energa SA
Szkolenie młodzieży współfinansowane jest ze środków Miasta Gdańsk