Młodzież ze zmiennym szczęściem na ligowych parkietach

W minionym tygodniu zespoły młodzieżowe Sportowej Politechniki rozegrały trzy spotkania. Juniorki Starsze zainaugurowały sezon ligowy w Gdyni, Juniorzy Starsi zmierzyli się w Sopocie z miejscowym Treflem, zaś kadeci na własnym boisku podjęli ekipę Sharks Port Gdynia.

Bez dwóch zdań najlepiej wypadli nasi najmłodsi koszykarze. Zespół Szkoły Gortata Politechniki Gdańskiej idzie jak i w kolejnym meczu ligowym podopieczni Marty Cieślickiej pokonali Sharks Port Gdynia aż 118:30 🤩

Od pierwszej akcji gospodarze kontrolowali przebieg meczu. Nasi koszykarze bardzo dobrze bronili, a następnie wyprowadzali efektowne kontry! Każdy zawodnik który wyszedł na parkiet zdobył punkty! Gratulujemy!

W zespole PG punktowali: Perzanowski 21, Turski 19, Jurkowski 12, Miecznikowski 12, Lipiński 12, Wielopolski 11, Michałowski 11, Bruździak 6, Jakubek 3, Nasiadka 3, Libert 2

Juniorki Starsze Szkoły Gortata Politechniki Gdańskiej w pierwszym meczu sezonu zmierzyły się z GTK Arką Gdynia. Niestety nie było to udane spotkanie. Mimo walki nasze zawodniczki uległy rywalkom 62:76.

-Niestety przegraliśmy pierwszy mecz sezonu U22. Mecz z GTK był dosyć nerwowy. Oba zespoły testowały się wzajemnie i dlatego gra nie była płynna. Do zespołu na ten mecz dołączyła Klaudia Niedźwiedzka i było widać, że brakuje jej zgrania z zespołem. Najsłabsza w naszym wykonaniu była 3 kwarta, którą przegraliśmy 8:19 i to była główna przyczyna porażki. Zagraliśmy pełną rotacją,a szansę gry otrzymały również nasze juniorki. Na pewno jednym z pozytywów było to, że w 4 kwarcie pierwsza piątka składała się z zawodniczek U18, które dzielnie zremisowały z gospodyniami 17:17! – powiedział po meczu Michał Kowalski, trener zespołu

W zespole PG punktowały: Grzenkowicz 11, Adamczyk 9, Stawicka 8, Przyszlak 8, Haponik 7, Ławicka 76, Niedźwiedzka 5, Zmierczak 4, Mohamed 2, Trębowicz 2

Juniorzy Starsi Devil Energy Politechniki Gdańskiej zmierzyli się w Sopocie z Treflem. Niestety nie było to udane spotkanie w wykonaniu naszego zespołu. Podopieczni Bartłomieja Perzanowskiego oraz Artura Gussmanna ulegli aż 41:80.

Ostatnie dwa mecze naszych Juniorów Starszych okazały się bardzo nieudane. W środę 30 października przegraliśmy we własnej hali z Asseco Arką Gdynia 57:98. Tydzień później równie dotkliwej lekcji udzieliła nam drużyna Trefla Sopot pokonując nas 80:41. Choć tych spotkań nie graliśmy w roli zespołu, który jest faworytem i mimo, że byliśmy przed nimi pozytywnie nastawieni nie daliśmy sobie rady dobrze dysponowanymi i grającymi w optymalnych zestawieniach drużynom Arki oraz Trefla. I nie tłumaczy nas fakt, że w obu meczach nie zagrał Mateusz Trębowicz, a na mecz w Sopocie mogliśmy powołać jedynie dziewięciu zawodników, bo ze względów zdrowotnych wypadli Błażej Czerniewicz, Aleksander Dziekański, Maciej Wiśniewski i Michał Przyludzki. Zbyt duże przestoje w grze jak fragment 0:16 w pierwszej kwarcie meczu z Arką, przegrana czwarta kwarta w tym meczu 6:30, czy trzecia kwarta w meczu w Sopocie przegrana 2:21 (!), nie pozwoliły nam na nawiązanie walki w obu spotkaniach. I mimo bardzo dobrych momentów, wynikających z fragmentów efektywnej obrony czy zespołowego ataku, musimy o nich jak najszybciej zapomnieć i przygotować się lepiej do kolejnych spotkań – powiedział po meczu w Sopcie trener Bartłomiej Perzanowski.

W zespole PG punktowali: Chmura 8, Pilski 8, Korczyński 6, Lebiedź 6, Pellowski 5, Gładikowski 4, Pieczykolan 2, Zalewski 2

W sezonie 2019/20 wszystkie drużyny młodzieżowe Politechniki Gdańskiej wspierane są przez Grupę Energa oraz Miasto Gdańsk

***

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Zasila energią elektryczną 3 mln klientów, zarówno gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorców.Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 184 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.