Natalia Gwizdała dołącza do zespołu Sunreef Yachts Politechniki Gdańskiej

Kolejną zawodniczką, która wzmacnia drużynę gdańskiego beniaminka Energa Basket Ligi Kobiet jest Natalia Gwizdała. 20-letnia rzucająca jest absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łomiankach, z którą występowała w 1 Lidze Kobiet. 

W sezonie 2017/2018 reprezentowała barwy w pierwszoligowego ŁKS SMS Łódź, notując średnio w 21 meczach 17,1 punktów, 4,1 zbiórki oraz 3 asysty w każdym meczu. 

Natalia ma za sobą rówież grę w reprezentacji Polski. W 2015 oraz 2016 roku występowała w Mistrzostwach Europy U18. W tym ostatnim turnieju zdobywała średnio 9,7 punktóu oraz miała 4,4 zbiórki w każdym meczu. 

To będzie mój pierwszy sezon w ekstraklasie, tak samo jak Politechniki Gdańskiej. Myślę, że jest to duży krok w przód, także jeśli chodzi o mój rozwój indywidualny. Czuję, że będzie to rok pełen emocji i nowych doświadczeń, ale przede wszystkim ciężkiej pracy. Wierzę, że swoją postawą i pracą, zdobędę zaufanie trenera oraz całego zespołu i uda mi się pomóc w osiągnięciu jak najlepszego wyniku – mówi nowa gdańska koszykarka