Nowe wyzwanie przed zawodniczkami Sportowej Politechniki!

W zbliżającym się sezonie rozgrywkowym zawodniczki Sportowej Politechniki, które nie ukończyły 19 roku życia będą grały  w rozgrywkach, które przez wielu nazywane są młodzieżową Euroligą. Rozgrywki EGBL – European Girls Basketball League, bo o nich mowa, będą  nowym wyzwaniem, które władze Klubu postawią przed najlepszymi juniorkami reprezentującymi barwy PG.

Podopieczne trenerów Michała Kowalskiego i Adama Mullera w grupie będą miały okazję zmierzyć się z zespołami ze Szwecji (Alvik Basket – Sztokholm), Holandii (Royal Eagles – Apeldoorn) oraz Belgii (VBL Topsportschool – Bruksela). W tych rozgrywkach, podobnie jak w lidze nasza drużyna występować będzie pod szyldem Politechnika Szkoła Gortata Gdańsk. Wiąże się to z współpracą naszego Klubu ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata, która od września 2017r. funkcjonować będzie w Gdańsku.

Europejska rywalizacja będzie znakomitą okazją do sprawdzenia się na arenie międzynarodowej – porównania swoich umiejętności na tle rywalek i analizy nad czym należy jeszcze popracować. Będzie również znakomitą okazją do zdobycia cennego doświadczenia, które z pewnością zaowocuje w walce o Mistrzostwo Polski Juniorek oraz Juniorek Starszych, a także w walce o miejsce w zespole I ligi kobiet.

Szkolenie młodzieży Sportowej Politechniki Gdańsk współfinansowane jest ze środków programu KLUB 2017 przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.