Pierwsza wygrana II zespołu Juniorek Politechniki Szkoły Gortata Gdańsk w tym sezonie

Drugi zespół Juniorek Politechniki Szkoły Gortata Gdańsk zwyciężył na ciężkim terenie w Olsztynie z miejscowym KKS-em 90:84.

Od pierwszego gwizdka nasz zespół w tym spotkaniu zagrał bardzo agresywnie w obronie i po 5 minutach pierwszej kwarty na tablicy  prowadził już 17:2. W tym momencie trener zespołu wziął czas i wybijając podopieczne Justyny Wróbel z rytmu. Krótka przerwa w grze pomogła gospodyniom, które odzyskały swój rytm gry i zaczęły odrabiać straty.  Po słabszej drugiej odsłonie meczu po 20 minutach było już tylko 42:39 dla gdańszczanek.

Po zmianie stron gra była bardzo wyrównana i żadna  z drużyn nie była w stanie wypracować większej przewagi. Po trzech kwartach było 70:69 dla gospodyń i wszystko miało rozstrzygnąć się w ostatniej części meczu. W niej, koszykarki PG zagrały na 110procent swoich możliwości i dzięki determinacji i woli walki do ostatnich minut zwyciężyły 90:84 odnosząc pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Liderkami w naszej drużynie były Aleksandra Zmierczak oraz Marta Stawicka, które zdobyły kolejno 30 i 26 punktów. Ola trafiła w tym meczu aż 6-krotnie za 3 punkty.

W zespole PG punktowały: Zmierczak 30( 6×3), Stawicka 26(1×3), Banucha 13, Grzenkowicz 6, Jażdżewska 5, Kuczmańska 3 , Gurajdowska 2, Sztejman 2, Dardzińska 2, Zaborowska 1