Rafał Knap nowym trenerem drugoligowej Politechniki Gdańskiej!

Nowy szkoleniowiec gdańskiej drużyny ma za sobą pracę z sukcesami w drugoligowej GTK Gdynia, Dąbrowie Górniczej, gdzie pełnił rolę pierwszego trenera w drugiej lidze oraz asystenta ekstraklasowej drużyny, a następnie pierwszego trenera w R8 Basket AZS Politechnice Kraków. Z  ostatnim zespołem Rafał Knap wywalczył awans z drugiej do pierwszej ligi oraz dwukrotnie wywalczył Puchar PZKosz. Ponadto, Knap był trenerem Kadr Polski U16 oraz U18 mężczyzn.

– Bardzo się cieszę, że otrzymałem możliwość pracy w Klubie, który rozwija się z dnia na dzień. Obserwuje działania Sportowej Politechniki od samego początku i uważam, że obrany kierunek jest bardzo dobry. Jest to Klub z przyszłością i mam możliwość pracy długofalowej – mówi Knap. Cele, które postawił mi Zarząd Klubu są bardzo ambitne, ale cieszy mnie to, gdyż bardzo lubię wyzwania.

– Będę miał okazję współpracować tu z bardzo dobrymi trenerami oraz zawodnikami, których prowadziłem w przeszłości – dodaje. Cieszę się, że Klub myśli o młodzieży i ma nawiązaną współpracę ze Szkołą Gortata w Gdańsku.

– Ważną rolę w wyborze nowego Klubu odegrał również fakt, że po 3,5 roku tułaczki wróciłem do domu i będę miał możliwość widzieć jak rozwija się moja córka każdego dnia.