Rusza play-off 2 ligi męskiej

Już w sobotę, 11 marca o godz. 17:00 drugoligowy zespół Politechniki Gdańskiej rozegra swoje pierwsze spotkanie w rundzie play-off. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie ekipa SMS PZKosz Władysławowo.

W sezonie zasadniczym prowadzony przez Marka Iglińskiego zespół rozegrał 24 spotkania, wygrywając 14 z nich. Ten bilans pozwolił naszej drużynie na zajęcie 6 miejsca w tabeli. Mimo, że przez długą część sezonu zespół był w pierwszej “trójce”.

– 6 miejsce po sezonie regularnym zdecydowanie mnie nie zadowala i myślę, że  nie zaspokaja również  ambicji chłopaków – mówi trener Igliński. – Mieliśmy mały kryzys w trakcie sezonu, spowodowany między innymi  kontuzjami. Trenowalismy w niepełnym składzie, co przełożyło się na spadek formy i nieoczekiwane porażki na własnym parkiecie. 2-3 wpadki zadecydowały, że jesteśmy w dolnej połówce “ósemki ” Trzeba pamiętać jednak, że liga w tym sezonie okazała się bardzo wyrównana i doszło do sytuacji, że ostatnia kolejka decydowała o miejscach 2-7 – dodaje.

Najskuteczniejszym zawodnikiem po tej części rozgrywek jest Robert Kolka, który notował średnio 15,3 pkt. Ponadto, dwucyfrową, średnią zdobycz punktową zanotował Łukasz Jaśkiewicz (11,4pkt). Gdański silny skrzydłowy jest także naszym najlepszym zawodnikiem pod względem zbiórek (średnio 7,5zb).

Ci dwaj zawodnicy znaleźli uznanie wśród trenerów innych zespołów grupy A. Choć nie otrzymali oni bezpośredniej nagrody to znaleźli się w gronie zawodników typowanych przez kluby i ich szkoleniowców. W kategorii “najlepszy trener sezonu zasadniczego” Marek Igliński zajął III miejsce.

Nasi najbliżsi przeciwnicy ze swoich 24 spotkań wygrali 16. W tym, oba z naszym zespołem. Pierwsze spotkanie we Władysławowie zakończyło się wynikiem 81:72, zaś w meczu rewanżowym młodzi koszykarze SMSu zwycieżyli 72:60.

– Jeżeli chodzi o naszego rywala w pierwszej rundzie play-off to niewątpliwie jest to największe zaskoczenie obecnego sezonu. Zespół gra bardzo ofensywnie, zdobywając niekiedy ponad 100 punktów w meczu. SMS gra szybko w ataku, agresywnie w obronie i świetnie wykorzystuje swoich liderów. Zawodnicy zrobili kolosalne postępy  w porównaniu z zeszłym sezonem. Nie bez powodu Trener Niedbalski został wybrany najlepszym coachem grupy A. Rywalizacja z nimi będzie dla nas świetną  okazją na zrewanżowanie się za dwie porażki w sezonie. Ostatni tydzień poświęciliśmy na przygotowania do sobotniego meczu i  jesteśmy gotowi, aby zwyciężyć w tej serii – dodaje trener.

Pierwsze spotkanie pomiędzy Politechniką Gdańską a SMSem PZKosz Władysławowo odbędzie się w sobotę 11 marca o godz. 17:00 w hali COSu we Władysławowie (ul. Żeromskiego 52)