U15K: Pękła “setka” Kadetek UKS7 MG13 Politechniki Gdańskiej

Długo na rozpoczęcie swojego sezonu czekać musiały Kadetki UKS7 MG13 Politechniki Gdańskiej. Podopieczne Lubow Szwecowej-Knap oraz Moniki Ciecierskiej sezon 2020/21 zainaugurowały meczem VI kolejki z BasketStal MG13 Grudziądz.

Sezon U15 kobiet rozpoczął się z 1,5 miesięcznym opóźnieniem w związku z epidemia koronawirusa i problemami zdrowotnymi rywali.

Ale na taki początek warto było czekać! Gdańszczanki zagrały dziś znakomicie i pewnie pokonały BasketStal MG13 Grudziądz 121:30.

Niemal wszystkie obecne na ławce zawodniczki zanotowały dziś dwucyfrową zdobycz punktową, a najskuteczniejsza była dziś Łucja Grządziela, która zdobyła 25 punktów.

_Nasze dzisiejsze zwycięstwo ani przez chwile nie zagrożone. Był to bardzo dobry mecz “rozruchowy” na przetarcie przed kolejnymi spotkaniami w lidze. Mogliśmy przećwiczyć ustawienia, które od września wypracowywaliśmy na treningach. Całkiem nieźle funkcjonował nasz szybki atak, ale zobaczyliśmy także braki, nad którymi będziemy musieli się skupić w kolejnych tygodniach treningu – powiedziała po meczu trenerka Lubow Szwecowa-Knap.

W dzisiejszym spotkaniu punktowały: Grządziela 25, Danielewicz 17, Rutkowska 15, Groth 15, Marschk 15, Zalewska 10, Klim 10, Rogala 8, Urban 6