U16: Zwycięstwo kadetów z Trójeczką Olsztyn

W drugiej kolejce ligi kadetów zespół Szkoły Gortata Politechniki Gdańskiej pewnie pokonuje UKS Trójeczkę Olsztyn 83:43! To już drugie zwycięstwo naszej drużyny w tym sezonie.

Gra od początku układała się po myśli naszego zespołu! Konsekwentna gra w obronie i w ataku sprawiła, że podopieczni Marty Cieślickiej i Artura Gussmanna nie tylko kontrolowali sytuację na boisku, ale również systematycznie powiększali swoje prowadzenie.

Najskuteczniejszy był w tym spotkaniu Maciej Milewski, który zdobył 21 punktów, jednak niemal wszyscy obecni na ławce rezerwowych zawodnicy punktowali!

PG: Milewski 21, Tański 15, Perzanowski 12, Wielopolski 10, Turski 8, Jurkowski 6, Lipiński 4, Miecznikowski 3, Jakubek 2, Bruździak 2

 

W tym sezonie wszystkie drużyny młodzieżowe Politechniki Gdańskiej wspierane są przez Grupę Energa oraz Miasto Gdańsk

***

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Zasila energią elektryczną 3 mln klientów, zarówno gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorców.Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 184 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.