U16K: Kadetki Szkoły Gortata Politechniki Gdańskiej brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski!

Trzeci Finał Mistrzostw Polski odbył się w Żyrardowie. Tym razem do walki o tytuł Mistrzyń Polski przystąpiły Kadetki. Podobnie jak w przypadku Finału Juniorek i Juniorów, tak i teraz 12 zespołów zostało podzielonych na 4 grupy po 3 zespoły.

Zespół Szkoły Gortata Politechniki Gdańskiej w fazie grupowej zmierzył się z gospodyniami, UKS Trójką Żyrardów oraz MKS MOS Katowice. Podopieczne Adama Millera oraz Romana Pawłowskiego zwyciężyły kolejno 67:52 oraz 69:41 i awansowały do ćwierćfinału.

Na tym etapie rozgrywek zespół PG zmierzył się z MKS MOS Procom System Wrocław. Również i w tym meczu gdańszczanki pokonały rywala, wygrywając 67:46.

Pierwszej porażki nasza drużyna doznała w półfinale. W meczu, którego stawką był udział w Wielkim Finale lepsze okazały się zawodniczki MUKSu Poznań, które zwyciężyły 52:43.

W “małym finale”, czyli meczu o 3. miejsce zespół PG dostarczył swoim kibicom wielkiej dramaturgii! Mimo, że w pierwszej połowie nasze koszykarki przegrywały już różnicą 18 punktów, w po zmianie stron nie poddały się i zaczęły odrabiać straty. Liderkami w tym meczu były Dominika Ullmann oraz Weronika Kassin, które punktowały rywalki zza linii 6,75m. Dzięki swojej determinacji w ataku i świetnej obronie nasza dużyna nie tylko doprowadziła do remisu ale również zdominowała końcówkę meczu i pewnie zwyciężyła 88:75 i tym samym zdobyła brązowe medale Mistrzostw Polski!

Dodatkowo Dominika Ullmann została królem strzelców oraz wybrana została do najlepszej piątki turnieju!

Sponsorem zespołów młodzieżowych Sportowej Politechniki jest Grupa Energa SA
Szkolenie młodzieży współfinansowane jest ze środków Miasta Gdańsk