U16K: Kadetki Szkoły Gortata Politechniki Gdańskiej pewnie pokonują UKS Dwójkę Nidzica

W sobotę, 1 lutego br. kadetki Szkoły Gortata Politechniki Gdańskiej podjęły przed własną publicznością UKS Dwójkę Nidzica. W pierwszym spotkaniu po przerwie spowodowanej feriami podopieczne Adama Mullera oraz Romana Pawłowskiego pewnie pokonały swoje rywalki 94:51.

– Odnieśliśmy pewne zwycięstwo i nasze prowadzenie ani przez chwile nie zagrożone. Był to kolejny etap przygotowań do fazy centralnej Mistrzostw Polski. Podczas ferii  mocno pracowaliśmy nad przygotowaniem motorycznym i taktycznym do drugiej części sezonu i ten mecz pokazał, że nasz trud przynosi efekty. Mogliśmy przećwiczyć nowe ustawienia oraz doskonalić to, co już wypracowaliśmy w pierwszej części sezonu. W tym meczu całkiem nieźle funkcjonował nasz szybki atak, niestety dalej mamy problem z transmisją defensywną. Wciąż mamy nad czym pracować – powiedział po meczu Roman Pawłowski, asystent trenera. 

W zespole PG punktowały: Ullmann 24, Wilbik 22, Lebek 8, Woźniak 8 Jędrzejewska 8,Gula  6, Antkiewicz 5, Sibiga5, Kassin 3, Wróbel 2, Pułkotycka 2, Nilsson 1
 
 

W sezonie 2019/20 wszystkie drużyny młodzieżowe Politechniki Gdańskiej wspierane są przez Grupę Energa

***

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Zasila energią elektryczną 3 mln klientów, zarówno gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorców.Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 184 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.