U16K: Kadetki Szkoły Gortata Politechniki Gdańskiej ulegają drużynie BAT Kaszuby

W środę, 12 lutego br. Kadetki Szkoły Gortata Politechniki Gdańskiej zmierzyły się przed własną publicznością z drużyną UKS Bat Kaszuby. Mimo walki i pozostawienia na parkiecie całego serca podopieczne Adama Mullera i Romana Pawłowskiego przegrały 68:94. 
– Nasz zespół podjął przez trzy kwarty walkę z faworytem rozgrywek okręgowych i kandydatem do złotego medalu MP U16. Dodajmy, że  udało nam się wygrać trzecia kwartę. W czwartej kwarcie zabrakło nam jednak sił, popełniliśmy kilka prostych błędów w obronie i gra nam się rozsypała. Była to dla nas dobra lekcja koszykówki i bardzo dobry materiał do analizy, z którego na pewno wyciągniemy wnioski – powiedział po meczu Roman Pawłowski
W zespole PG punktowały: Kassin 24, Ullmann 20, Wilbik  19, Przybylska 2, Wróbel 2, Nilsson 1

W sezonie 2019/20 wszystkie drużyny młodzieżowe Politechniki Gdańskiej wspierane są przez Grupę Energa

***

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Zasila energią elektryczną 3 mln klientów, zarówno gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorców.Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 184 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.