U16M: Kadeci Szkoły Gortata Politechniki Gdańskiej 7. drużyną w kraju

W dniach 22-27 września br. we Wrocławiu odbył się ostatni, zaległy Finał Mistrzostw Polski. Do walki o medale tym razem przystąpiło 12 najlepszych zespołów w kategorii U16 mężczyzn. Wśród uczestników nie zabrakło kadetów Szkoły Gortata Politechniki Gdańskiej.

Podopieczni Marty Gańko oraz Bartka Perzanowskiego w fazie grupowej zmierzyli się z Basketball Club Sieraków oraz MKS Start SA Lublin. Niestety w pierwszym meczu naszych zawodników zjadła trema i ulegli ekipie z Sierakowa 57:74. W drugim zagrali skuteczniej i zwyciężyli 61:53. Dzięki wygranej zespołu Sierakowa z Lublinem, gdańszczanie z drugiego miejsca awansowali do ćwierćfinału.

W 1/8 turnieju nasza drużyna po zdecydowanie lepszym mecz uległa UKS SP 27 Katowice 60:67 i w dalszej części turnieju mogli walczyć jedynie w meczach o miejsca 5-8.

Na tym etapie zespół PG ponownie zmierzył się z drużyną Basketball Club Sieraków i niestety ponownie ze zwycięstwa cieszyli się nasi rywale.

W ostatnim meczu turnieju, którego stawką było zajęcie 7. miejsca Szkoła Gortata Politechnika Gdańska zmierzyła się z GAK Gdynia. W derbach Trójmiasta, rozgrywanych we Wrocławiu po wyrównanym meczu lepsi okazali się nasi zawodnicy, którzy wygrali 62:55.

Jesteśmy tuż po finałach Mistrzostw Polski w kategorii U16 , w których zajęliśmy 7 miejsce, choć przed turniejem mieliśmy aspiracje na czwórkę. Po dwóch słabszych meczach w grupie zagraliśmy dużo lepiej z Katowicami, jednak zabrakło nam fizyczności i skuteczności w końcówce. W kolejnym spotkaniu z Sierakowem fatalna dyspozycja całego zespołu sprawiła, że ostatniego dnia w derbach, których stawką było 7 miejsce zmierzyliśmy się z Asseco Gdynia. W tym meczu pokazaliśmy charakter i po bardzo trudnym meczu zdobyliśmy 7 miejsce w turnieju. Teraz musimy wyciągnąć wnioski i jeszcze ciężej pracować na treningach! – podsumowała udział w turnieju Marta Gańko.

SPONSOREM ZESPOŁÓW MŁODZIEŻOWYCH SPORTOWEJ POLITECHNIKI JEST GRUPA ENERGA SA
SZKOLENIE MŁODZIEŻY WSPÓŁFINANSOWANE JEST ZE ŚRODKÓW MIASTA GDAŃSK