U16M: Kadeci Szkoły Gortata Politechniki Gdańskiej pewnie zwyciężają w Kwidzynie

Na pierwszy ligowy mecz w 2020 roku kadeci Szkoły Gortata Politechniki Gdańskiej czekać musieli aż do 5 lutego. Treningi oraz udział w turnieju w Białymstoku pozwoliły podopiecznym Marty Gańko utrzymać dobrą formę i w Kwidzynie nasi koszykarze nie pozostawili miejscowej drużynie MTS Basket żadnych złudzeń i pewnie zwyciężyli 97:77.

Do wygranej swoją ekipę poprowadzili głównie Kacper Lipiński i Dominik Miecznikowski, którzy zdobyli kolejno 34 i 29 punktów.

Mimo kadrowych problemów nasz zespół stanął na wysokości zadania i wysoko wygrał na wyjeździe. To dla nas bardzo cenna wygrana, gdyż wciąż mamy szansę na zajęcie pierwszego miejsca w tabeli – powiedziała po meczu Trener Marta Gańko.

W zespole PG punktowali: Lipiński 34, Miecznikowski 29, Tański 12, Michałowski 7, Jurkowski 7, Bruździak 3, Melkowski 2, Nasiadka 2, Jakubek 1

W sezonie 2019/20 wszystkie drużyny młodzieżowe Politechniki Gdańskiej wspierane są przez Grupę Energa