U18/U20: Dwa zwycięstwa na koncie naszych koszykarzy

W niedzielę, 17 listopada kadeci Szkoły Gortata Politechniki Gdańskiej pokonali Dzielnicowy Klub Sportowy Neptun 111:76.

Mecz od początku był bardzo dynamiczny. Akcje po obu stronach były bardzo chaotyczne, jednak zespół PG od początku kontrolował przebieg gry.

Najskuteczniejszy w tym spotkaniu był Igor Perzanowski, który zdobył 25 punktów.

W zespole PG punktowali: Perzanowski 25, Tański 20, Jurkowski 10, Wielopolski 10, Turski 9, Michałowski 9, Lipiński 8, Milewski 8, Jakubek 7, Miecznikowski 3, Bruździak 2

W poniedziałek 18 listopada kolejne swoje spotkanie rozegrali Juniorzy Starsi Devil MG13 Politechniki Gdańskiej.  Podopieczni Bartłomieja Perzanowskiego na własnym parkiecie podjęli ekipę Sharks Port Gdynia. Choć pierwsze 20 minut na to nie wskazywało, gospodarze w drugiej połowie narzucili swój styl gry i pewnie zwyciężyli 82:57.

– Mecz z Sharksami do przerwy zupełnie mam się nie układał. Nie było zaangażowania w obronie i “flow” w ataku. Po kilku męskich słowach w szatni wyszliśmy już zmobilizowani na parkiet i trzecią kwartę wygraliśmy 33:6 co pozwoliło spokojnie kontrolować zawody do końca. Z tego co zespół pokazał po przerwie jestem bardzo zadowolony – powiedział po meczu trener Bartłomiej Perzanowski.

W zespole PG punktowali: Pilski 22, Gulczyński 13, Korczyński 10, Czerniewicz 9, Trębowicz 7, Gładikowski 7, Pieczykolan 3, Wisniewski 2, Sulej 2, Pellowski 2

W sezonie 2019/20 wszystkie drużyny młodzieżowe Politechniki Gdańskiej wspierane są przez Grupę Energa oraz Miasto Gdańsk

***

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Zasila energią elektryczną 3 mln klientów, zarówno gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorców.Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 184 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.