U18K: Juniorki Energa MG13 Politechniki Gdańskiej zwycięstwem kończą rozgrywki strefowe

W czwartek 5 marca Juniorki Energa MG13 Politechniki Gdańskiej rozegrały ostatni mecz w ramach fazy strefowej rozgrywek organizowanych przez Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki. W meczu tym podopieczne Lubow Szwecowej Knap i Michała Kowalskiego zmierzyły się z GTK Arką Gdynia. Spotkanie od drugiej kwarty przebiegało pod dyktando gospodyń, Gdańszczanki, głównie dzięki skutecznej Annie Przyszlak szybko wyszły na prowadzenie, które utrzymały do ostatniego gwizdka.W całym spotkaniu zespół PG zwyciężył 62:43.

– Przełożony mecz z GTK Arką Gdynia  od początku toczył się pod nasze dyktando i jedynie w III i IV kwarcie kiedy rywalki zagrały w obronie strefą 1-3-1 mieliśmy problem z odnalezieniem wolnych przestrzeni do rzutu. Jednak po chwilowych problemach, także i z tą obroną zaczęliśmy sobie radzić. Niestety w meczu nie mogliśmy wystąpić w najsilniejszym składzie ze względu na kontuzje i choroby – a niektóre zawodniczki grające w meczu mierzyły się z urazami. Dlatego cieszymy się ze zwycięstwa, jednak wiemy jakie braki obnażyła obrona gdyńska – powiedział po meczu trener Michał Kowalski.

W zespole PG punktowały: Przyszlak 14, Banucha 12, Grzenkowicz 8, Ullmann 8, Mucha N. 7, Trębowicz 5, Korandji 4, Wilbik 3, Mucha W. 1

W sezonie 2019/20 wszystkie drużyny młodzieżowe Politechniki Gdańskiej wspierane są przez Grupę Energa oraz Miasto Gdańsk.

***

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Zasila energią elektryczną 3 mln klientów, zarówno gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorców.Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 184 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.