U18M: Debry Trójmiasta dla ENERGA MG13 Politechniki Gdańskiej

We wtorek 10 marca br. w hali 100-lecia Sopotu rozegrane zostały Derby Trójmiasta w Lidze Juniorów organizowanej przez Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki. Po wyrównanym, trzymającym w napięciu meczu z Treflem Sopot  lepi okazali się nasi koszykarze, którzy zwyciężyli 99:89,

Do cennej wygranej zespół ENERGA MG13 Politechniki Gdańskiej poprowadzili Maciej Pilski i Błażej Czerniewicz, którzy razem zdobyli 67 punktów (pierwszy 34, drugi 33).

– Ostatnie spotkania z Treflem charakteryzują się dużą intensywnością, co przekłada się na wysoki wynik. Nie inaczej było tym razem. Zagraliśmy bardzo dobry mecz w ataku. Nasi gracze dobrze czytali obronę rywali. Po bronionej stronie parkietu mieliśmy więcej problemów. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, jednak trzecią kwartę zaczęliśmy 18:2 co pozwoliło nam zbudować solidną przewagę, którą utrzymaliśmy do końca spotkania – powiedział po meczu  trener gdańszczan, Artur Gussmann

W zespole PG punktowali: Pilski 34, Czerniewicz 33, Dziekański 10, Przyludzki 9, Jamiołkowski 6, Batko 3, Ludwicki 2, Zalewski 2

W sezonie 2019/20 wszystkie drużyny młodzieżowe Politechniki Gdańskiej wspierane są przez Grupę Energa oraz Miasto Gdańsk.

***

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Zasila energią elektryczną 3 mln klientów, zarówno gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorców.Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 184 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.