U18M: Juniorzy Energa MG13 Politechniki Gdańskiej piątą drużyną w Polsce!

W dniach 8-13 września br w Lublinie odbył się turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorów. W gronie 12 najlepszych zespołów w naszym kraju nie zabrakło oczywiście przedstawicieli Sportowej Politechniki.

W fazy grupowej juniorzy ENERGA MG13 Politechniki Gdańskiej nie zaczęli zbyt dobrze, ulegając Nawrot aż 37:81. W drugim meczu pokonali jednak gospodarzy MKS Start Lublin 83:74 i z drugiego miejsca awansowali do ćwierćfinału.

W 1/8 turnieju podopieczni Artura Gussmanna i Bartka Perzanowskiego trafili na lokalnego rywala – Asseco Arkę Gdynia. Niestety również w tym meczu gdańszczanie nie zdołali nawiązać wyrównanej walki i przegrali aż 41:86. Naszym zawodnikom pozostała jednak walka o miejsca 5-8. Tu zespół PG stanął na wysokości zadania i po bardzo wyrównanym meczu pokonał Biofarm Basket Junior Poznań 77:73.

W meczu o 5. miejsce nasza drużyna przełamała tendencje zwycięstw i porażek w co drugim meczu i dzięki wygranej 69:6 z ENEA Novum/Astoria Bydgoszcz 69:62 zapewniła sobie 5. miejsce w kraju!

Sponsorem tytularnym zespołu Juniorów Sportowej Politechniki jest Energa SA

***

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Zasila energią elektryczną 3 mln klientów, zarówno gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorców.Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 184 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.