U18M: Juniorzy Energa MG13 Politechniki Gdańskiej z trzecią wygraną na koncie

W sobotę, 16 listopada br. Juniorzy Energa MG13 Politechniki Gdańskiej podjęli na własnym parkiecie ekipę Energa MJMS Słupsk. Spotkanie to od pierwszych minut układało się po myśli naszych zawodników i zakończyło się wynikiem 81:48.

W meczu tym nie tylko szansę gry otrzymali wszyscy obecni na ławce koszykarze, ale nie mal każdy z nich zanotował na swoim koncie punkty.

-Zagraliśmy dzisiaj solidny mecz po obu stronach parkietu. Każdy zawodnik dołożył cegiełkę do zwycięstwa. Powoli wdrażamy coraz więcej elementów taktycznych i widać u chłopaków, ze coraz lepiej realizują swoje zadania – powiedział po meczu trener Artur Gussmann.

W zespole PG punktowali: Czerniewicz 16, Pilski 15, Batko 12, Przyludzki 11, Radoń 9, Sulej 6, Kwieciński 4, Zalewski 3, Ludwicki 3, Bessman 2

 


W sezonie 2019/20 wszystkie drużyny młodzieżowe Politechniki Gdańskiej wspierane są przez Grupę Energa oraz Miasto Gdańsk

***

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Zasila energią elektryczną 3 mln klientów, zarówno gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorców.Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 184 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.