U22K: Pierwsza wygrana w lidze Juniorek Starszych

W trzecim meczu ligi Juniorek Starszych organizowanych przez Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki zespół Szkoły Gortata Politechniki Gdańskiej pokonał GTK Arkę Gdynia 53:46.

Mecz rozpoczęliśmy jakbyśmy byli podwójnie zmotywowani – twardo w obronie, choć z niespecjalnie realizowanymi założeniami defensywnymi i nerwowo w ataku. Czyste pozycje oraz pojedynki 1×1 kończone niecelnymi rzutami. W ciągu pierwszych pięciu minut trafiliśmy tylko raz z gry (na osiem wykonanych prób). Po wziętej przez nas przerwie sytuacja się odmieniła – dziewczyny zaczęły realizować założenia w obronie i w ataku, zaczęliśmy gonić bo Gdynia się “zacięła” trafiając 1 rzut z gry. Decydujące dla losów meczu jak się okazuje były początki 3 i 4 kwarty. Przy naszej twardej obronie zagraliśmy mądrze w ataku i wygraliśmy fragmenty 14:2 (3 kw) i 8:0 (4 kw) i mimo że GTK doszło nas na 5 punktów to “trójka” Marty Stawickiej i 2 celne rzuty wolne Klaudii Niedźwiedzkiej pozwoliły spokojnie dowieźć zwycięstwo! Pochwała należy się szczególnie Melanie Korandji , która zdobyła swoje pierwsze punkty w barwach Sportowej Politechniki! – powiedział po meczu trener Michał Kowalski

W zespole PG punktowały: Stawicka 12, Niedźwiedzka 12, Ławicka 8, Mohamed 7, Przyszlak 5, Adamczyk 5, Korandji 4

W sezonie 2019/20 wszystkie drużyny młodzieżowe Politechniki Gdańskiej wspierane są przez Grupę Energa oraz Miasto Gdańsk

***

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Zasila energią elektryczną 3 mln klientów, zarówno gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorców.Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 184 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.