U22K: Rusza Finał Mistrzostw Polski Juniorek Starszych

W dniach 5-9 lutego br w hali Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej odbędzie się  Turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorek Starszych.

Rozgrywki U22 są najstarszą, a zarazem najbardziej prestiżową kategorią w żeńskich rozgrywkach.

W tym roku udział w turnieju weźmie 8 zespołów, które awans do finału wywalczyły w turniejach półfinałowych oraz podczas Młodzieżowego Pucharu Polski. W Gdańsku zobaczymy takie zespoły jak broniące tytułu Mistrzyń Polski – Enea AZS Poznań, srebrne medalistki sprzed roku – UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki, brązowe medalistki w sezonie 2018/19 – Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski, a także MUKS Poznań, KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec,  GTK Arkę Gdynia, KU AZS Uniwersytet Warszawski oraz gospodynie – Szkołę Gortata Politechnika Gdańska.

Wszystkie mecze turnieju finałowego transmitowane będą w Internecie na oficjalnym profilu PZKosz na YouTube oraz udostępnione na oficjalnym profilu naszego klubu na Facebooku.

Patronat Honorowy nas Finałem MP U22 objął Rektor Politechniki Gdańskiej, prof. Krzysztof Wilde.

Oficjalnym Partnerem Finału MP jest Miasto Gdańsk 

W sezonie 2019/20 wszystkie drużyny młodzieżowe Politechniki Gdańskiej wspierane są przez Grupę Energa

***

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Zasila energią elektryczną 3 mln klientów, zarówno gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorców.Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 184 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.