U22K: Szkoła Gortata Politechnika Gdańska w Finale MP!

W dniach 17-19 stycznia 2020 w Poznaniu odbył się jednej z dwóch Półfinałów Mistrzostw Polski Juniorek Starszych. Stawka tego turnieju była wysoka. Dwie najlepsze ekipy dołączyły do grona czterech zespołów, które awans do najlepszej “ósemki” turnieju zapewniły sobie podczas Młodzieżowego Pucharu Polski.

Jak można było przypuszczać walka o dwie pierwsze lokaty była zacięta. Trzy zwycięstwa na swoim koncie zanotowały gospodynie i to one wywalczyły awans z pierwszego miejsca w grupie.

O drugie miejsce nasza ekipa rywalizowała z drużyną MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski. Kluczowy okazał się już piątkowy mecz pomiędzy tymi zespołami. Mimo wyrównanych pierwszych trzech kwart, w samej końcówce to nasze zawodniczki zachowały więcej zimnej krwi i zwyciężyły 65:57. Najskuteczniejszą zawodniczką w tym spotkaniu była Syanne Mohamed, która zdobyła 17 punktów i miała 10 zbiórek. Drugą koszykarką w naszej ekipie, która zanotowała dziś double-double była Klaudia Niedźwiedzka, która do 10 punktów dołożyła 15 zbiórek.

Drugiego dnia turnieju podopieczne Lubow Szwecowej Knap oraz Michała Kowalskiego uległy gospodyniom – ekipie MUKSu Poznań 60:74.

W ostatnim meczu turnieju gdańszczanki pewnie pokonały TS Ostrovię Ostrów Wielkopolski i cieszyły się z awansu do Finału Mistrzostw Polski, którego … jesteśmy gospodarzem!

Już dziś zapraszamy do hali Centrum Sportu Akademickiego PG na mecze w dniach 5-9.02.2020r!

Wyniki poszczególnych meczów Półfinału MP U22

Szkoła Gortata Politechnika Gdańska – MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski

PG: Mohamed 17 (10zb), Kośla 13, Niedźwiedzka 10 (15zb), Haponik 10, Gwizdała 9, Ławicka 2, Przyszlak 2, Stawicka 1, Adamczyk 1

18.01.2020

MUKS Poznań – Szkoła Gortata Politechnika Gdańska

PG: Ławicka 12, Stawicka 10, Przyszlak 9, Niedźwiedzka 8 (15zb), Gwizdała 8, Adamczyk 5, Haponik 4, Grzenkowicz 2, Mohamed 2

19.01.2020

13:15 Szkoła Gortata Politechnika Gdańska – TS Ostrovia Ostrów Wlkp.

PG: Przyszlak 16, Haponik 11, Stawicka 9, Gwizdała 8, Adamczyk 8, Olęcka 8, Korandji 8, Kośla 7, Ławicka 5, Mohamed 4, Grzenkowicz 3, Niedźwiedzka 2

W sezonie 2019/20 wszystkie drużyny młodzieżowe Politechniki Gdańskiej wspierane są przez Grupę Energa