Udana inauguracja w 2lidze męskiej !

Po kilku miesiącach przerwy nadszedł czas na rozpoczęcie nowego sezonu. Pierwszym rywalem drugoligowej Politechniki Gdańskiej był zespół Obry Kościan.

Nie był to łatwy początek. Rywale, choć w pierwszych minutach popełniali sporo błędów, gdy odnaleźli swój styl gry wyszli na prowadzenie, które na początku drugiej kwarty wynosiło już kilkanaście punktów. Gdańszczanie nie zamierzali jednak złożyć broni i dzięki skutecznym Łukaszowi Jaśkiewiczowi oraz Danielowi Gołębiowskiemu systematycznie niwelowali straty.

Po zmianie stron naszym zawodnikom udało się nie tylko doprowadzić do remisu, ale także wyjść na niemal 10-punktowe prowadzenie. Duża w tym zasługa również Kamila Hanke oraz Adama Kadeja, którzy również byli dziś wyjątkowo skuteczni.

Gdy wydawało się, że nic nie jest w stanie odebrać drużynie Politechniki zwycięstwa, w szeregi gdańszczan wdarło się rozkojarzenie i przewaga gwałtownie topniała. Na szczęście w samej końcówce nasi koszykarze odzyskali pewność siebie i zachowali wystarczająco zimnej krwi by odnieść pewne, 10-punktowe zwycięstwo.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w naszej drużynie był dziś Łukasz Jaśkiewicz, który zdobył 20 pkt. Ponadto w naszym zespole punktowali: Gołębiowski 18, Kadej 14, Hanke 13, Lebiedziński 10, Pruefer 8, Wąsowicz 2, Glaeske 2!