Udane rozpoczęcie roku przez nasze zespoły seniorskie!

Koszykarze Politechniki Gdańskiej od zwycięstwa 65:52 nad Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne rozpoczynają rok 2018! Nowy rok udanie zainaugurowały również nasze koszykarki, które na wyjeździe pokonały KU AZS Uniwersytet Warszawski 70:62.

Koszykarze Politechniki  Gdańskiej mecz rozpoczęli bardzo nerwowo i szybko przegrywali już 2:10. Nie poddali się jednak i systematycznie odrabiali straty. Przez trzy pierwsze kwarty spotkanie było bardzo wyrównane i żadna z drużyn nie była w stanie wypracować wyższej przewagi. Obie ekipy nie wystrzegały się również prostych błędów. Kluczem do zwycięstwa gdańszczan była lepsza skuteczność rzutów za 2 pkt, szczególnie w wygranej 19:8 czwartej kwarcie. Nasi zawodnicy minimalnie wygrali również walkę na desce (45/41zb).

Po raz kolejny spotkanie z double-double na koncie zakończył Filip Pruefer, który do 21 pkt dodał 13 zbiórek.

W zespole PG punktowali: Pruefer 21 (13zb), Jaśkiewicz 11, Brenk 11, Hanke 8, Szłapka 6, Wąsowicz 4, Lebiedziński 2, Glaeske 2.

Koszykarki Politechniki Gdańskiej nowy rok zainaugurowały w Warszawie, gdzie zmierzyły się z miejscowym “Uniwerkiem”. Podopieczne Lubow Szwecowej-Knap oraz Adama Mullera prowadziły w tym spotkaniu niemal przez całe 40 minut.  Gospodynie, które spotkanie rozpoczęły od celnego rzutu “za dwa” tylko w tym momencie były lepsze od naszych zawodniczek.

Gdańszczanki zdominowały walkę na desce i miały w tym spotkaniu zdecydowanie lepszą skuteczność. Liderkami, które poprowadziły swoją drużynę do kolejnej cennej wygranej były Marianna Duszkiewicz oraz Magdalena Koperwas, które zdobyły kolejno 19 i 17 punktów. Dobry mecz zagrała również nasza kapitan, Agnieszka Przybytek, która spotkanie zakończyła z double-double na koncie (11pkt, 12zb).

12 wygrana z rzędu pozwoliła drużynie Politechniki Gdańskiej umocnić się na fotelu lidera grupy A!

W zespole PG punktowały: Duszkiewicz 19, Koperwas 17, Przybytek 11 (12zb), Pyka 10, Wilk 6, Szymańska 5, Jabłońska 2,